DIRVOŽEMIS
Palankus dirvos tipas- derlingas, humusingas, maistinių medžiagų turintis, vidutiniškai drėgnas, silpnai rūgštus. Tinkamas dirvos rūgštingumas 6-6,5 pH. Gera vieta auginimui – apšviesta saulės, šilta, ir vėjo apsaugota vieta.
Jei norite sodinti krūmus juostos pavidalu, turite paruošti jam tinkamą konstrukciją iš vertikaliai išdėstytų kuolų su dviem eilėmis horizontaliai ištemptos vielos, kuri turėtų būti 0,6 m ir 1,2 m aukštyje. Augalai sodinami prie pastolių kas 1, 5–2 m, kad jie galėtų laisvai augti.
PRIEŽIŪRA
Purškite profilaktiškai nuo kenkėjų ir grybinių ligų: pavasarinį (prieš pumpurų brinkimą – kovo mėn., kai oro temperatūra 10°C) ir rudeninį (nukritus daugiau nei pusę lapų).
Pradėkite tręšti, kai augalai pradeda vegetuoti. Augalams palanki temperatūra 8-10 laipsnių, svarbu, kad būtų pasibaigusios naktį dažnos šalnos. Tada augalai prabunda ir pradeda vegetaciją.
Pirmajam tręšimui labai svarbu duoti fosforo, kad augalas suformuotų šaknis, pradėtų normalią vegetaciją. Sekantis etapas kai augalai intensyviai augina derlių. Tada jiems reikia kalio. Rudenį mums vėl patartina imtis fosforo bei kalio, kad būtų sukaupta daugiau sausų medžiagų ir augalas geriau pasiruoštų žiemojimui. Jei rudenį naudosime kalį, tai bus naudinga, nes skatina sausų medžiagų pernešimą iš lapų į šaknis.
Jei pageidaujate auginti kompaktiškus juodosios avietės krūmelius be atramų – genėkite trumpai. Kai pirmamečiai ūgliai bus 50–60 cm aukščio, juos patrumpinkite 10 cm. Šitaip paskatinsite iš miegančių pumpurų formuotis šoninius ūglius, kurie iki rudens išaugs apie 1 m aukščio. Ankstyvą pavasarį šie stiebai nupjaunami, ant kiekvieno paliekant tik po 3–6 pumpurus. Taip genimos avietės derės negausiai, uogų bus mažiau, bet didesnių ir geresnės kokybės.
Nuskynus juodosios avietės uogas, išpjaunami visi derėję stiebai. Pavasarį reguliuojamas naujų ūglių skaičius, paliekant tik 7–9 stipriausius. Išpjaunami visi ploni, nulūžę ir ligoti.